Beebiviiplemise õpetajad

Karoliine Piksarv

Beebiviiplemise programmi looja / tegevjuht / õpetaja

Karoliine on beebiviiplemise idee "maaletooja" ja programmi üks loojatest. Karoliine vastutada on eelkõige kursuse pedagoogiline pool ja viiped. Ta on täiendanud end nii eesti viipekeele kursustel kui beebiviiplemise alal ning viinud end kurssi lapse keele arengu nüanssidega. 

Karoliine on Tartu Ülikoolis lõpetanud Skandinaavia keelte ja kultuuride magistriõppe norra filoloogia erialal. Lapsekeele areng oli tema erihuvi juba õpingute ajal ning oma lõputööski on ta uurinud laste kakskeelsuse teemat. Karoliine on läbinud ka Noored Kooli programmi ja töötanud inglise keele õpetajana põhikoolis ja gümnaasiumis.

Lisaks sellele on Karoliine lõpetanud Georg Otsa nimelise muusikakooli viiuli erialal ning mängib vabal ajal viiulit Tartu Ülikooli Sümfooniaorkestris ning käsikellasid Tartu Peetri koguduse kellaansamblis. Kodus kasvavad tal kaks tragi tegelast, kes tänaseks enam ei viiple, kuid on väga aktiivsed suhtlejad ja igati loovad laululoojad!

Kreete Viira

Beebiviiplemise programmi looja / õpetaja

Kreete on Beebiviiplemise programmi üks loojatest, kelle välja võlutud on enamik meie viisijuppe ning ritta seatud vahvad laulusõnad ja salmikesed.

Kreete suurim kirg on pärimuskultuur ja eesti folkloor, mis on tuntav ka mitmetes Beebiviiplemise lauludes ja viisides. Laste ja beebidega on Kreete laulnud-mänginud-lustinud juba üle kümne aasta, vedades eest folgiringe Tallinnas Pelgulinna Rahvamajas, Tartus Haldjaperes ja Viljandis Pärimusmuusika Aidas.

 

Kreete mängib ka mitmeid pille – vahel võib teda tunnis kohata näiteks väikekandle või viiuliga. Ta on lõpetanud muusikakooli ning mänginud aastakümneid pärimusmuusikat. Kreetel on magistrikraad Tartu Ülikooli Eesti ja võrdleva rahvaluule erialal ja kultuurikorralduse erialal ning bakalaureusekraad koolieelse lasteasutuse õpetaja erialal. Kodus on kasvamas 3 last: vanemad on juba koolilapsed, pesamuna aga just aktiivselt viiplema hakanud!

Valeria Müürsepp

Beebiviiplemise programmi õpetaja ja koordinaator

Valeria liitus Beebiviiplemise kogukonnaga 2019. aasta alguses. Juba peale avaseminari oli ta beebiviiplemise ideest nii innustunud, et kuigi tema grupp alustas alles poole nädala pärast, ei läbenud ta oodata ja helistas Kreetele, et kas ta võib kohe homme juba tundi tulla ja viipeid õppima hakata! Valeria ind ja sära pole senimaani vaibunud. 

Nüüdseks on ta läbinud ka eesti viipekeele kursused ja veab beebiviiplemise tunde Tartus ja Ülenurmel. Samuti on temast saanud asendamatu abiline administratiivülesannetes ning veebibeebiviiplemise kogukonna vedajana.

 

Muusika ja laul on Valeriat alati köitnud – ka kodus laulab ta oma lastega palju. Pere pesamunaga jagatud toredad viiplemishetked kogunesid kokku tema Instagrami-kontole @babysign_val. Pisipõnnile lisaks on Valeria ka ühe vahva teismelise noormehe ema. Valerialt võite peale tunde küsida muuhulgas nippe, kuidas enda või lapse hammaste eest hoolitseda, sest erialalt on ta hoopis hambaarsti assistent!

Eveli Kuuse

Beebiviiplemise programmi õpetaja

 

Eveli on olnud Beebiviiplemisega kaasas juba selle sünnist saati. Nimelt osales ta juba meie kõige esimestes pilootgruppides. Oma pojaga alustas ta viiplemist, kui laps oli 6-kuune, ning nad läbisid koos nii beebide kui mudilaste 10-nädalased kursused. Praktiseerides kasvas isu ning nii arenes Eveli tasapisi hoopis beebiviiplemise õpetaja rolli.

Evelil on magistrikraad rahvusvaheliste suhete erialal. Tema erihuviks on keeled, mida ta räägib rohkemal või vähemal määral lausa üheksat erinevat! Lähem kokkupuude eesti viipekeelel baseeruva beebiviiplemisega tõi temani taaskordse tõdemise, et keel on võti inimestest arusaamiseks. Muusikaliselt on Eveli ennast järjekindlalt arendanud viimased viis aastat, õppides Helivõlu muusikakoolis klassikalist saksofoni ja laulu. Põhitööna aitab Eveli teadlasi Tartu Ülikooli grandikeskuses.

Merle Blank

Beebiviiplemise programmi õpetaja

 

Merle õpetab beebiviiplemist Tallinnas ja Harjumaal. Ta on erialalt alushariduse pedagoog. Varem on ta mänginud, laulnud ja tantsinud pisimudilastega lasteaias ja nüüd tegeleb igapäevaselt eriliste lastega koolis.

 

Kodus on tal kasvamas mudilane, kellega sai alustatud viiplemisega, kui ta oli aastane. Viiplemine hakkas aga sedavõrd meeldima, et kohe pärast kursuste lõppu hakkas Merle Karoliine käe all beebiviiplemist edasi õppima ja ise õpetama. 

Kui Merlel oleks parasjagu natuke vaba aega, siis meeldiks talle kitarri mängida, laulda ja tantsida, ratsutada, looduses jalutada, oma lemmikmuusikat kuulata ja nagu paljudele teistele emadele – mõnuga läbi öö magada!