top of page

Beebiviiplemise õpetajad

Karoliine_edited.jpg
Karoliine Piksarv

Beebiviiplemise programmi looja / tegevjuht / õpetaja

Karoliine on beebiviiplemise idee "maaletooja" ja programmi üks loojatest. Karoliine vastutada on eelkõige kursuse pedagoogiline pool ja viiped. Ta on täiendanud end nii eesti viipekeele kursustel (Tartu Rahvaülikoolis ja MTÜ THINK Koolituskeskuses) kui individuaaltundides viipekeelsete õpetajatega. Beebiviiplemise metoodikat on ta õppinud Šotimaal Sing&Sign programmi algajate ning edasijõudnute kursustel ning mitmetel veebikoolitustel. Samuti on Karoliine hästi kursis lapse keele arengu nüanssidega, olles läbinud mitmeid logopeedide poolt läbi viidud täiendkoolitusi.

Oma lastega on Karoliinel viiplemiskogemust alates 2015. aastast. Beebiviiplemise gruppe on ta juhendanud pidevalt alates Beebiviiplemise algusest 2018. aastal ning veebikursusi alates 2020.  aastast. Karoliine käe alt on läbi käinud sadu beebiviiplemise õppureid ning ligi tuhat veebiõppurit.

Karoliine on lõpetanud Tartu Ülikooli Skandinaavia keelte ja kultuuride magistriõppe norra filoloogia erialal. Lapsekeele areng oli tema erihuvi juba õpingute ajal ning oma lõputööski on ta uurinud laste kakskeelsuse teemat. Pedagoogikaalased teadmised, õppetöö planeerimise ja õpetamiskogemuse sai Karoliine läbides intensiivse 2-aastase Noored Kooli programmi, mille jooksul töötas inglise keele õpetajana põhikoolis ja gümnaasiumis.

Lisaks on Karoliine lõpetanud Georg Otsa nimelise muusikakooli viiuli erialal ning mängib vabal ajal viiulit Tartu Ülikooli Sümfooniaorkestris. Kodus kasvavad tal kolm tragi tegelast, kes tänaseks enam ei viiple, kuid on väga aktiivsed suhtlejad ja igati loovad laululoojad!

NT_123.jpg
Kreete Viira

Beebiviiplemise programmi looja / õpetaja

Kreete on Beebiviiplemise programmi üks loojatest, kelle välja võlutud on enamik meie viisijuppe ning ritta seatud vahvad laulusõnad ja salmikesed.

Beebiviiplemise gruppe on Kreete juhendanud alates Beebiviiplemise algusest 2018. aastal ning veebitunde alates 2020 aastast.

Kreete suurim kirg on pärimuskultuur ja eesti folkloor, mis on tuntav ka mitmetes Beebiviiplemise lauludes ja viisides. Laste ja beebidega on Kreete laulnud-mänginud-lustinud juba üle kümne aasta, vedades eest folgiringe Tallinnas Pelgulinna Rahvamajas, Tartus Haldjaperes ja Viljandis Pärimusmuusika Aidas.

 

Kreete mängib ka mitmeid pille – vahel võib teda tunnis kohata näiteks väikekandle või viiuliga. Ta on lõpetanud muusikakooli ning mänginud aastakümneid pärimusmuusikat. Kreetel on magistrikraad Tartu Ülikooli Eesti ja võrdleva rahvaluule erialal ja kultuurikorralduse erialal ning bakalaureusekraad koolieelse lasteasutuse õpetaja erialal. Lisaks vastab Kreete täiskasvanute koolitaja tase 6 kutsestandardile.  

 

Kreetel on kodus kasvamas 3 last: vanemad on juba koolilapsed, pesamuna aga just aktiivselt viiplemise lõpetanud mudilane!

NT_118.jpg
Valeria Müürsepp

Beebiviiplemise programmi õpetaja / õppetöö koordinaator

Valeria liitus Beebiviiplemise kogukonnaga 2019. aasta alguses. Juba peale avaseminari oli ta beebiviiplemise ideest nii innustunud, et kuigi tema grupp alustas alles poole nädala pärast, ei läbenud ta oodata ja helistas Kreetele, et kas ta võib kohe homme juba tundi tulla ja viipeid õppima hakata! Valeria ind ja sära pole vaibunud siiani. 

Valeria veab 2019. a suvest beebiviiplemise tunde Tartus ja Tartumaal ning veebitunde alates 2020. aastast. Samuti on temast saanud asendamatu abiline administratiivülesannetes ning beebiviiplejate kogukonna hoidjana. 

Valeria on täiendanud end ka eesti viipekeele kursustel (MTÜ Think Eesti koolituskeskuses) ning üks tema südameasju on hoolitseda selle eest, et meie programmis kasutatavad viiped oleksid korrektsed ning eesti viipekeelele truud.

Muusika, laul ja tants on Valeriat alati köitnud – ka kodus laulab ta oma lastega palju. Samuti on tal kogemusi abiõpetajana lasteaias, kus harv polnud juhus, mil ta ümber kogunes ring lummatud mudilastest, kellele õpetaja Valeria mõnd sõrmemängu või laulu tutvustas.

Pere pesamunaga jagatud toredad viiplemishetked kogus Valeria kokku Instagrami-kontole @babysign_val. Lisaks on Valeria ka tänaseks täisealiseks saanud noormehe ema. Valerialt võite peale tunde küsida muuhulgas nippe, kuidas enda või lapse hammaste eest hoolitseda, sest lisaks beebiviiplemisele töötab ta hambaarsti assistendina!

Linda pilt kodukale.JPG
Linda-Liisa Veromann-Jürgenson

Beebiviiplemise programmi õpetaja

 

Linda-Liisa õpetab beebiviiplemist Tartus. Ta hakkas oma esimese lapsega meie tundides käima kui tütar oli 8-kuune... ja jäigi käima! Esimese lapsega läbis ta meie kursused lausa 4 korral, teisega kolmel (aga vanem õde oli enamasti tunnis kaasas ja hakkas seepeale kodus mänguasjadele "beebiviiplemise tunde tegema"!). Mõlema lapsega on olnud tal tohutu põnev viiplemise teekond - suhtlusrõõmu on kogetud rohkesti mitmekümntete viibetega!

Suurest entusiasmist hakkas Linda-Liisa 2022. aastal beebiviiplemist Tartu õpetajate kõrval õppima ning veab Tartus iseseisvalt tunde 2023. aasta algusest.

Linda-Liisal on magistrikraad loomaökoloogias, kus ta uuris ema ja lapse vahelisi suhteid primaatidel ning doktorikraad taimefüsioloogias, kus uuris vanapäraste taimede fotosünteesiga seotud tegureid. Varasemalt on ta viinud läbi ka bioloogia õpikodasid ning ülikoolis tudengitele loenguid andnud. Beebiviiplemise kursustel käimine andis veel ühe vahva ja äärmiselt asjaliku oskuse juurde! Pisikeste inimeste maailm on palju suurem ja põnevam, kui nad sõnadega suudavad väljendada. "Olen tänulik, et mul oli võimalus oma pisikestega nii palju varem suhelda, kui nende kõne arenes ja arusaadavaks muutus! Praegu juba jutustavate laste kõrvalt olen tänulik, et saan suhtlusrõõmu ka teiste peredega jagada. Lisaks saan beebiviiplemise tundidest alati mõnusa positiivse energia laengu, mis kannab mind terve ülejäänud päeva!"

IMG_20200909_141048.jpg
Merle Blank

Beebiviiplemise programmi õpetaja

 

Merle õpetab beebiviiplemist Tallinnas ja Harjumaal aastast 2020. Ta on hariduselt alushariduse pedagoog, kes varasemalt mänginud, laulnud ja tantsinud pisimudilastega lasteaias ning praegu tegutseb igapäevaselt Tallinna Konstantin Pätsi Vabaõhukoolis klassiõpetajana.

Merlel on väga edukad beebiviiplemise kogemused oma tütrega viiplemisel, kelle puhul ta pani tähele, et vaatamata vähesele kõnele, said nad teineteisest väga hästi aru ning ta ei kogenud mudilastele nii tavapäraseid vihahooge ja frustratsiooni. Viiplemine hakkas Merlele sedavõrd meeldima, et kohe pärast kursuste lõppu hakkas Merle Karoliine käe all beebiviiplemist edasi õppima ning seejärel ka ise õpetama.

Tänaseks on Merlest saanud üks armastatumaid beebiviiplelmise õpetajaid Tallinnas. Tema õpilased iseloomustavad teda kui säravat ja entusiasmiga nakatavat õpetajat. Tema käe alt on läbi käinud sadu beebiviiplejaid, viimastel aastatel juhendab ta ka edasijõudnute gruppe.

Merle naudib kitarri mängimist, laulmist ja tantsimist, ratsutamist ning looduses liikumist. Ka beebiviiplemise tundide andmine on tema sõnul üks tema lõõgastumise ja elurõõmu kogumise viise!

Triinipiltkodukale.jpg
Triin Varblas

Beebiviiplemise programmi õpetaja

Triin on meie Tallinna ja Laagri õpetaja, kes jõudis beebiviiplemise juurde oma esimese lapsega, kui too oli 6 kuune. 2021. aasta omapärana sai osaleda aga ainult veebitundides. Kodusele emale andsid need palju lisarõõmu ja suhtlusvõimalust koduväliste inimestega. Suvel sai jällegi maksimumi võetud suvetundidest, kus sai kohapeal käia.

 

Suhtlusrõõm, mis esimese lapsega tänu viibetele osaks sai oli nii suur, et tekkis soov ka ise peredele seda edasi anda. 2022. aasta sügisel alustas Triin oma teist ringi beebiviiplemises, seekord 3 nädalase pisibeebiga Karoliine juures tundides õpetajaks õppides. Alates 2023. aasta jaanuarist jagab Triin suhtlusrõõmu aga juba täitsa oma gruppides.

Triinu suur huvi on ka tantsimine ning teda võib leida tantsuplatsil salsa, kizomba ja bachata sammul liikumas kui ka kodus oma lastega muusikat tantsu saatel nautimas. Laulmine ja tantsimine ning beebidega lustimine on hea vaheldus Triinu maksunduse ja IT-alasele istuvale kontoritööle.

Helina pilt kodukale.JPG
Helina-Victoria Pilt

Beebiviiplemise programmi õpetaja

Helina-Victoria on meie särav ja andekas Pärnu õpetaja. Ta tuli oma esiklapsega beebiviiplemise kursustele 2020. aastal, mil esmakordselt sai võimalikuks beebiviiplemise õppimine veebi teel. Tänaseks on Helinal üliedukas viiplemiskogemus oma mõlema lapsega. Alates 2022. aastast veab ta beebiviiplemise tunde stuudios Väiksed Sammud.

Helina on mänguline, musikaalne ja loov hing, kes on toonud meie programmidesse palju uusi laule ja viisijuppe - seadnud ritta sõnu ja pakkunud välja põnevaid viise, kuidas ka olemasolevaid laule lastele veelgi lustlikumaks teha. Helina on lõpetanud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia koolimuusika eriala, töötanud muusiku ja lauluõpetajana. Väljaspool beebitunde kuuleb tema kaunist häält ansabli "Peegelpilt" solistina.

meelika_edited.jpg
Meelika Seemann

Beebiviiplemise programmi õpetaja

Meelika on meie armas ja südamlik Võru õpetaja, kes on alati lastega kontakti leidnud justkui võluväel. Beebiviiplemise pisiku sai ta siis kui esiklaps oli väike, tänaseks on aga edukas viiplemiskogemus ka teise lapsega. Meelika on läbinud beebiviiplemise alg- ja edasijõudnute kursused veebiõppena ning käinud Tartu õpetajate juures õpipoisiks.

2022. aastast alates jagab Meelika oma beebiviiplemise vaimustust Lõuna-Eesti peredega olles beebiviiplemise õpetaja Võru Loovuskooli juures.

bottom of page