top of page

Beebiviiplemise õpetajad

NT_121.jpg
Karoliine Piksarv

Beebiviiplemise programmi looja / tegevjuht / õpetaja

Karoliine on beebiviiplemise idee "maaletooja" ja programmi üks loojatest. Karoliine vastutada on eelkõige kursuse pedagoogiline pool ja viiped. Ta on täiendanud end nii eesti viipekeele kursustel (Tartu Rahvaülikoolis ja MTÜ THINK Koolituskeskuses) kui individuaaltundides viipekeelsete õpetajatega. Beebiviiplemise metoodikat on ta õppinud Šotimaal Sing&Sign programmi algajate ning edasijõudnute kursustel ning mitmetel veebikoolitustel. Samuti on Karoliine hästi kursis lapse keele arengu nüanssidega, läbides mitmeid logopeedide poolt läbi viidud täiendkoolitusi.

Oma lastega on Karoliinel viiplemiskogemust alates 2015. aastast. Beebiviiplemise gruppe on ta juhendanud pidevalt alates Beebiviiplemise algusest 2018. aastal ning veebikursusi alates 2020 aastast. Karoliine käe alt on läbi käinud üle 30 kontakttundide grupi ning üle 500 veebiõppuri.

Karoliine on Tartu Ülikoolis lõpetanud Skandinaavia keelte ja kultuuride magistriõppe norra filoloogia erialal. Lapsekeele areng oli tema erihuvi juba õpingute ajal ning oma lõputööski on ta uurinud laste kakskeelsuse teemat. Karoliine on läbinud ka Noored Kooli programmi ja töötanud inglise keele õpetajana põhikoolis ja gümnaasiumis.

Lisaks sellele on Karoliine lõpetanud Georg Otsa nimelise muusikakooli viiuli erialal ning mängib vabal ajal viiulit Tartu Ülikooli Sümfooniaorkestris ning käsikellasid Tartu Peetri koguduse kellaansamblis. Kodus kasvab tal üks suhtlushimuline beebi ning kaks tragi tegelast, kes tänaseks enam ei viiple, kuid on väga aktiivsed suhtlejad ja igati loovad laululoojad!

NT_123.jpg
Kreete Viira

Beebiviiplemise programmi looja / õpetaja

Kreete on Beebiviiplemise programmi üks loojatest, kelle välja võlutud on enamik meie viisijuppe ning ritta seatud vahvad laulusõnad ja salmikesed.

Beebiviiplemise gruppe on Kreete juhendanud alates Beebiviiplemise algusest 2018. aastal ning veebitunde alates 2020 aastast.

Kreete suurim kirg on pärimuskultuur ja eesti folkloor, mis on tuntav ka mitmetes Beebiviiplemise lauludes ja viisides. Laste ja beebidega on Kreete laulnud-mänginud-lustinud juba üle kümne aasta, vedades eest folgiringe Tallinnas Pelgulinna Rahvamajas, Tartus Haldjaperes ja Viljandis Pärimusmuusika Aidas.

 

Kreete mängib ka mitmeid pille – vahel võib teda tunnis kohata näiteks väikekandle või viiuliga. Ta on lõpetanud muusikakooli ning mänginud aastakümneid pärimusmuusikat. Kreetel on magistrikraad Tartu Ülikooli Eesti ja võrdleva rahvaluule erialal ja kultuurikorralduse erialal ning bakalaureusekraad koolieelse lasteasutuse õpetaja erialal. Kodus on kasvamas 3 last: vanemad on juba koolilapsed, pesamuna aga just aktiivselt viiplemise lõpetanud mudilane!

NT_118.jpg
Valeria Müürsepp

Beebiviiplemise programmi õpetaja ja koordinaator

Valeria liitus Beebiviiplemise kogukonnaga 2019. aasta alguses. Juba peale avaseminari oli ta beebiviiplemise ideest nii innustunud, et kuigi tema grupp alustas alles poole nädala pärast, ei läbenud ta oodata ja helistas Kreetele, et kas ta võib kohe homme juba tundi tulla ja viipeid õppima hakata! Valeria ind ja sära pole senimaani vaibunud. 

Valeria veab 2019. a suvest beebiviiplemise tunde Tartus ja Tartumaal ning veebitunde alates 2020. aastast. Samuti on temast saanud asendamatu abiline administratiivülesannetes ning veebibeebiviiplemise kogukonna vedajana. 

Valeria on täiendanud end ka eesti viipekeele kursustel ning üks tema südameasju on hoolitseda selle eest, et meie programmis kasutatavad viiped oleksid korrektsed ning eesti viipekeelele truud.

Muusika, laul ja tants on Valeriat alati köitnud – ka kodus laulab ta oma lastega palju. Pere pesamunaga jagatud toredad viiplemishetked kogunesid kokku tema Instagrami-kontole @babysign_val. Pisipõnnile lisaks on Valeria ka ühe vahva noormehe ema. Valerialt võite peale tunde küsida muuhulgas nippe, kuidas enda või lapse hammaste eest hoolitseda, sest erialalt on ta hoopis hambaarsti assistent!

NT_113.jpg
Eveli Kuuse

Beebiviiplemise programmi õpetaja

 

Eveli on olnud Beebiviiplemisega kaasas juba selle sünnist saati. Nimelt osales ta oma pojaga meie kõige esimestes pilootgruppides. Eveli alustas viiplemist, kui ta laps oli 6-kuune, ning nad läbisid koos nii beebide kui mudilaste 10-nädalased kursused. Praktiseerides kasvas isu ning nii arenes Eveli tasapisi hoopis beebiviiplemise õpetaja rolli.

Evelil on magistrikraad rahvusvaheliste suhete erialal. Tema erihuviks on keeled, mida ta räägib rohkemal või vähemal määral lausa üheksat erinevat! Lähem kokkupuude eesti viipekeelel baseeruva beebiviiplemisega tõi temani taaskordse tõdemise, et keel on võti inimestest arusaamiseks. Muusikaliselt on Eveli ennast järjekindlalt arendanud viimased viis aastat, õppides Helivõlu muusikakoolis klassikalist saksofoni ja laulu. Põhitööna aitab Eveli teadlasi Tartu Ülikooli grandikeskuses.

IMG_20200909_141048.jpg
Merle Blank

Beebiviiplemise programmi õpetaja

 

Merle õpetab beebiviiplemist Tallinnas ja Harjumaal. Ta on hariduselt alushariduse pedagoog. Varem on ta mänginud, laulnud ja tantsinud pisimudilastega lasteaias ning praegu tegutseb igapäevaselt Tallinna Konstantin Pätsi Vabaõhukoolis klassiõpetajana.

 

Kodus on tal kasvamas mudilane, kellega Merle hakkas beebiviiplemises käima, kui ta oli aastane. Viiplemine hakkas sedavõrd meeldima, et kohe pärast kursuste lõppu hakkas Merle Karoliine käe all beebiviiplemist edasi õppima ning 2020. aastast ka ise õpetama. Merle õpilased iseloomustavad teda kui säravat ja entusiasmiga nakatavat õpetajat. Tema käe alt on tänaseks läbi käinud üle 15 beebiviiplemise grupi, viimasel aastal juhendab ta Tallinnas ka edasijõudnute gruppe.

Merle naudib kitarri mängimist, laulmist ja tantsimist, ratsutamist ning looduses liikumist. Ka beebiviiplemise tundide andmine on tema sõnul üks tema lõõgastumise ja elurõõmu kogumise viise!

bottom of page