top of page
NT_044.jpg

Meie lugu

Šotimaal elades oli Karoliine oma esimese lapsega osalenud sealsetes beebiviiplemise „Sing&Sign“ tundides ja kogenud seda, kui äge on lapsega laulmas käies ka ise midagi uut ja põnevat õppida, kui fantastiline tööriist beebiga suhtlemiseks on viibete kasutamine ja kuidas see võimaldab kogu perel lapsest ja tema soovidest-vajadustest palju paremini aru saada. Eestisse naastes selgus aga, et kodumaal ei oldud millestki sellisest mitte midagi kuuldud ning see kutsus sõprades-sugulastes esile eelkõige hämmeldust ja umbusku.

2017. aastal käis Karoliine parajasti oma vanema tirtsuga Haldjaperes Kreete juures folgiringis, kus rääkiski Kreetele oma unistusest, et ka Eestis võiks olla mujal maailmas levinud beebiviiplemise lauluring. Nii sündiski meie vahva koostöö-tandem: Karoliine tunneb hästi beebiviiplemise metoodikat ja rakendamist, Kreete aga on aastaid vedanud beebide lauluringe ja oskab suurepäraselt sõnu seada ja viise välja mõelda! Mõlemal eestvedajal on muusikaline haridus ning kõrgharidus alushariduse ja lapse kõne arengu valdkondades.

Beebiviiplemise programmi esimesed pilootgrupid alustasid 2018. aasta kevadel ning osalejate säravad silmad, vahvad edulood ja innustav tagasiside julgustasid meid aina jätkama! Tänaseks on meie tundides käinud juba üle 500 pere! Suvel 2019 piloteerisime esmakordselt ka veebiseminariga ning sama aasta sügisel laiendasime oma tegevuse lisaks Tartule ka Tallinnasse ja Võrru. Praeguseks korraldame oma 10-nädalasi kursusi ning veebikursust ca 3 korda aastas ning lisaks sellele võtame ette eriprojekte nagu töötoad, koolitused, suvetunnid jpm.

Ajapikku on meie õpetajate ringiga liitunud kolm meie enda kogukonnast “sirgunud” õpetajat: Eveli Kuuse,
Valeria Müürsepp ja Merle Blank.

 

Meil on rõõm, et mõned uued õpetamishuvilised on samuti juba silmapiiril!

DSC_3095 (1).JPG

Beebiviiplemise õpetajad

NT_121.jpg
Karoliine Piksarv

Beebiviiplemise programmi looja / õpetaja

Karoliine on beebiviiplemise idee "maaletooja" ja programmi üks loojatest. Karoliine vastutada on eelkõige kursuse pedagoogiline pool ja viiped. Ta on täiendanud end nii eesti viipekeele kursustel kui beebiviiplemise alal ning viinud end kurssi lapse keele arengu nüanssidega. 

Karoliine on Tartu Ülikoolis lõpetanud Skandinaavia keelte ja kultuuride magistriõppe norra filoloogia erialal. Lapsekeele areng oli tema erihuvi juba õpingute ajal ning oma lõputööski on ta uurinud laste kakskeelsuse teemat. Karoliine on läbinud ka Noored Kooli programmi ja töötanud inglise keele õpetajana põhikoolis ja gümnaasiumis.

Lisaks sellele on Karoliine lõpetanud Georg Otsa nimelise muusikakooli viiuli erialal ning mängib vabal ajal viiulit Tartu Ülikooli Sümfooniaorkestris ning käsikellasid Tartu Peetri koguduse kellaansamblis. Kodus kasvavad tal kaks tragi tegelast, kes tänaseks enam ei viiple, kuid on väga aktiivsed suhtlejad ja igati loovad laululoojad!

NT_123.jpg
Kreete Viira

Beebiviiplemise programmi looja / õpetaja

Kreete on Beebiviiplemise programmi üks loojatest, kelle välja võlutud on enamik meie viisijuppe ning ritta seatud vahvad laulusõnad ja salmikesed.

Kreete suurim kirg on pärimuskultuur ja eesti folkloor, mis on tuntav ka mitmetes Beebiviiplemise lauludes ja viisides. Laste ja beebidega on Kreete laulnud-mänginud-lustinud juba üle kümne aasta, vedades eest folgiringe Tallinnas Pelgulinna Rahvamajas, Tartus Haldjaperes ja Viljandis Pärimusmuusika Aidas.

 

Kreete mängib ka mitmeid pille – vahel võib teda tunnis kohata näiteks väikekandle või viiuliga. Ta on lõpetanud muusikakooli ning mänginud aastakümneid pärimusmuusikat. Kreetel on magistrikraad Tartu Ülikooli Eesti ja võrdleva rahvaluule erialal ja kultuurikorralduse erialal ning bakalaureusekraad koolieelse lasteasutuse õpetaja erialal. Kodus on kasvamas 3 last: vanemad on juba koolilapsed, pesamuna aga just aktiivselt viiplema hakanud!

NT_118.jpg
Valeria Müürsepp

Beebiviiplemise programmi õpetaja ja koordinaator

Valeria liitus Beebiviiplemise kogukonnaga 2019. aasta alguses. Juba peale avaseminari oli ta beebiviiplemise ideest nii innustunud, et kuigi tema grupp alustas alles poole nädala pärast, ei läbenud ta oodata ja helistas Kreetele, et kas ta võib kohe homme juba tundi tulla ja viipeid õppima hakata! Valeria ind ja sära pole senimaani vaibunud. 

Nüüdseks on ta läbinud ka eesti viipekeele kursused ja veab beebiviiplemise tunde Tartus ja Ülenurmel. Samuti on temast saanud asendamatu abiline administratiivülesannetes ning veebibeebiviiplemise kogukonna vedajana.

 

Muusika ja laul on Valeriat alati köitnud – ka kodus laulab ta oma lastega palju. Pere pesamunaga jagatud toredad viiplemishetked kogunesid kokku tema Instagrami-kontole @babysign_val. Pisipõnnile lisaks on Valeria ka ühe vahva teismelise noormehe ema. Valerialt võite peale tunde küsida muuhulgas nippe, kuidas enda või lapse hammaste eest hoolitseda, sest erialalt on ta hoopis hambaarsti assistent!

NT_113.jpg
Eveli Kuuse

Beebiviiplemise programmi õpetaja

 

Eveli on olnud Beebiviiplemisega kaasas juba selle sünnist saati. Nimelt osales ta juba meie kõige esimestes pilootgruppides. Oma pojaga alustas ta viiplemist, kui laps oli 6-kuune, ning nad läbisid koos nii beebide kui mudilaste 10-nädalased kursused. Praktiseerides kasvas isu ning nii arenes Eveli tasapisi hoopis beebiviiplemise õpetaja rolli.

Evelil on magistrikraad rahvusvaheliste suhete erialal. Tema erihuviks on keeled, mida ta räägib rohkemal või vähemal määral lausa üheksat erinevat! Lähem kokkupuude eesti viipekeelel baseeruva beebiviiplemisega tõi temani taaskordse tõdemise, et keel on võti inimestest arusaamiseks. Muusikaliselt on Eveli ennast järjekindlalt arendanud viimased viis aastat, õppides Helivõlu muusikakoolis klassikalist saksofoni ja laulu. Põhitööna aitab Eveli teadlasi Tartu Ülikooli grandikeskuses.

IMG_20200909_141048.jpg
Merle Blank

Beebiviiplemise programmi õpetaja

 

Merle õpetab beebiviiplemist Tallinnas ja Harjumaal. Ta on erialalt alushariduse pedagoog. Varem on ta mänginud, laulnud ja tantsinud pisimudilastega lasteaias ja nüüd tegeleb igapäevaselt eriliste lastega koolis.

 

Kodus on tal kasvamas mudilane, kellega sai alustatud viiplemisega, kui ta oli aastane. Viiplemine hakkas aga sedavõrd meeldima, et kohe pärast kursuste lõppu hakkas Merle Karoliine käe all beebiviiplemist edasi õppima ja ise õpetama. 

Kui Merlel oleks parasjagu natuke vaba aega, siis meeldiks talle kitarri mängida, laulda ja tantsida, ratsutada, looduses jalutada, oma lemmikmuusikat kuulata ja nagu paljudele teistele emadele – mõnuga läbi öö magada!

bottom of page