top of page
NT_044.jpg

Meie lugu

Šotimaal elades oli Karoliine oma esimese lapsega osalenud sealsetes beebiviiplemise „Sing&Sign“ tundides ja kogenud seda, kui äge on lapsega laulmas käies ka ise midagi uut ja põnevat õppida, kui fantastiline tööriist beebiga suhtlemiseks on viibete kasutamine ja kuidas see võimaldab kogu perel lapsest ja tema soovidest-vajadustest palju paremini aru saada. Eestisse naastes selgus aga, et kodumaal ei oldud millestki sellisest mitte midagi kuuldud ning see kutsus sõprades-sugulastes esile eelkõige hämmeldust ja umbusku.

2017. aastal käis Karoliine parajasti oma vanema tirtsuga Haldjaperes Kreete Viira juures folgiringis, kus rääkiski Kreetele oma unistusest, et ka Eestis võiks olla mujal maailmas levinud beebiviiplemise lauluring. Nii sündiski meie vahva koostöö-tandem: Karoliine tunneb hästi beebiviiplemise metoodikat ja rakendamist, Kreete aga on aastaid vedanud beebide lauluringe ja oskab suurepäraselt sõnu seada ja viise välja mõelda! Mõlemal eestvedajal on muusikaline haridus ning kõrgharidus alushariduse ja lapse kõne arengu valdkondades.

Beebiviiplemise programmi esimesed pilootgrupid alustasid 2018. aasta kevadel ning osalejate säravad silmad, vahvad edulood ja innustav tagasiside julgustasid meid aina jätkama! Tänaseks on meie tundides käinud juba üle 1500 pere! Suvel 2019 piloteerisime esmakordselt ka veebiseminariga ning sama aasta sügisel laiendasime oma tegevuse lisaks Tartule ka Tallinnasse ja Võrru. Praeguseks korraldame oma 10-nädalasi kursusi ning veebikursust ca 3 korda aastas ning lisaks sellele võtame ette eriprojekte nagu töötoad, koolitused, suvetunnid jpm. Grupitunnid toimuvad praegu Tartus, Tallinnas, Pärnus ja Võrus.

Ajapikku on meie õpetajate ringiga liitunud mitmed meie enda kogukonnast “sirgunud” õpetajad: Valeria Müürsepp, Eveli Kuuse, Merle Blank, Linda-Liisa Veromann-Jürgenson, Triin Varblas, Helina-Victoria Pilt ja Meelika Seemann.

 

Meil on rõõm, et mõned uued õpetamishuvilised on samuti juba silmapiiril! Kui tunned kutset hakata beebiviiplemise õpetajaks, kirjuta meile: beebiviiplemine@gmail.com

DSC_3095 (1).JPG

BEEBIVIIPLEMISE ÕPETAJAD EESTIS - loe lähemalt, kes meie sekka kuuluvad!

bottom of page